Bireysel Terapi

Bireysel danışma kişinin ilgilerini ve ihtiyaçlarını anlamasına, olanaklarını fark etmesine ve de bir ‘birey’ olarak kendisini en iyi şekilde geliştirmesine yardım eder. Kişinin etkili bir şekilde kendi başına kararlar alabilen ve bu kararları uygulayabilen bir kişi olmasına çalışır. Kişi kendisi ile ilgili sorunlara çözüm bulmak için karşı karşıya kaldığı sorunları analiz etmek, çözüm için mevcut seçenekleri ortaya koyup kendisine en iyi uygun olanı seçmek ve sorunun çözümü için bir plan yaparak uygulamaya koymak durumundadır. Bunları en iyi şekilde yapabilmek için de bir takım bilgilere, becerilere ve bazı bilinmez noktalarda yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlar ise ancak kişinin kendini tanıyabilmesi sonra da çevresi ile sağlıklı ilişkiler kurması yoluyla gerçekleşebilir.

Bu noktadan baktığımız zaman bireysel danışma; gizlilik ilkesine bağlı kalarak, bireyi koşulsuz kabul eden, sorunlarını çözmesi için gerekli olan bilgi, beceri ve deneyimi terapist ve danışan ilişkisi kurarak sağlayan bilimsel bir yardım etme sürecidir.

Bireysel Terapi

Esse Psikoloji; Çocuk, ergen, yetişkin, çift-aile terapilerinin yapıldığı, kişilik, zeka testleri ve nöro-psikolojik testlerin uygulandığı ruh sağlığı merkezidir.

İletişim Bilgilerimiz

Pancarlı Mahallesi Kermanşah Caddesi No:5 Şehitkamil / GAZİANTEP Telefon:0(530) 865 1558 E-Mail:psikolojiesse@gmail.com
© Copyright 2019 - Esse Psikoloji. Tüm Hakları Saklıdır.